Dzīves laikā locītavas bieži tiek traumētas; jauniem cilvēkiem tas lielākoties paiet bez sekām, bet vēlākos gados pat neierasta lielāka fiziska slodze var bojāt skrimsli un būt par cēloni locītavu deformācijas attīstībai. Tiesa gan, ja cilvēks ir pieradis pie fiziskas slodzes un katru dienu veic kādu fizisku darbu, viņa kauli līdz sirmam vecumam saglabājas stipri un nekāda osteoporoze tos neskar.
Lai cik tas liktos paradoksāli, bet tieši fiziska slodze ir labākais līdzeklis pret locītavu deformāciju un kaulu lūzumiem. Tomēr arī fiziski aktīviem cilvēkiem reizēm attīstās locītavu iekaisums un deformācija. Tam par iemeslu var būt gan gremošanas un uzsūkšanās traucējumi, kuru rezultātā locītavu skrimšļi nesaņem vajadzīgās barības vielas; gan arī to sīko asinsvadiņu slēgšanās, kas apgādā skrimšļus un kaulus ar šīm barības vielām un skābekli.
Traucējumi aknu un nieru darbībā, kad organismā uzkrājas palielināts urīnskābes daudzums, izsauc lēkmjveidīgas sāpes mazajās locītavās; šo slimību sauc par podagru jeb ģikti. Pret to palīdz cīnīties gārsas laksti, kas sekmē urīnskābes sāļu izdalīšanos no organisma. Gārsas laksti ir svarīga Veselības tējas LOCĪTAVĀM sastāvdaļa. Šinī tējā ir iekļauti arī augi, kas labvēlīgi ietekmē gremošanu. Tādi šinī tējā ir nātres lapas, amoliņa laksti, savukārt, tīruma kosas laksti, bērza lapas, paegļa augļi stimulē nieru darbību un izvada no organisma liekos sāļus. Pēc austrumu medicīnas koncepcijas, locītavu slimības ir saistītas ar nieru funkciju.
Veselības tējā LOCĪTAVĀM ir redzama arī kārkla miza, kas satur salicilātus un tāpēc efektīgi samazina locītavu sāpes un iekaisumu, bet atšķirībā no aspirīna neizraisa kuņģa gļotādas iekaisumu. Kliņģerītes ziedi un vārnaskājas laksti sekmē atjaunošanās procesus gan tieši locītavu skrimšļos, gan visā organismā.